Kafkas Oto Kima | Oto Klima Yedek Parça

Oto Klima

Oto klima yedek parça, Yedek Parça Klima

Oto Klima

  • Oto Klima Yedek Parça Satışı 
  • Oto Klima Tamir 
  • Oto Klima Boru Tamiri 
  • Oto Klima Kasnak Tamiri 
  • Oto Klima Radyatörü Tamiri 
  • Oto Klima Montaj 
  • Oto Klima Kompresör Değişimi 
  • Oto Klima Elektrik 
  • Oto Klima Toptan Yedek Parça 
  • Çıkma Klima Kompresör Satışı

 

Araç klima bakımları 
Aracınızın klima sistemininde ki tüm çalışan ekipmanların kontrolü, gaz kaçak testi, randıman testleri, iç kabin temizliği, gaz seviye kontrolü, kurutucu ve polen filtrelerinin kontrolü, kompresor vakum – pres testleri gibi aracınızın klimasının ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri sunuyoruz.

Elektrik – elektronik arızaların giderilmesi 
Klima kontrol tablalarının tamiri, klima kumanda beyinlerinin tamiri, manuel yada dijital tablaların tamiri, iç kabin sensörlerinin arıza tespitleri ve tamirleri.

Klima (air condition – kalorifer) yedek parçaları 
Aracınızın kliması ile ilgili tüm yedek parçaları Teknik Oto Klimadan temin edebilirsiniz. Sektörde ki en zengin ürün portföyünü ve en avantajlı fiyatları sunan firmamız, aracınız için gerekli olan tüm klima parçalarını bulabileceğiniz tek yerdir.

Elektronik tabla arızalarının giderilmesi 
Elektronik kumanda kontrolüne sahip kimalı araçlarda yanlış kullanıma bağlı olarak elektronik arızalar meydana gelmektedir. Aracın kliması açıkken marşa basmak, yada klima açık haldeyken aracı stop etmek, zamanla kontrol panelinde ve elektronik beyinde arızalar oluşmasına neden olur. Bu durumlarda, kontrol kumandası yada elektronik beyindeki arıza tespit edilir ve gerekli elemanlar değiştirilerek tamir edilir.

Evaparatör tamiri 
Evaparatörlerde oluşan korozyondan dolayı meydana gelen çürümelerin ve gaz kaçaklarına sebep veren aşınma ve tahribatın tespiti ve tamiri.

Gaz kaçak tamiri 
Klima sistemine oluşan korozyon, yanma, çarpma, kırılma gibi durumlar sonucunda gaz kaçar. Gaz kaçağı sinsi bir şekilde yada belirli bir şekildedir. Gaz kaçağı gözle görülen şekilde ise tespit yapılır ve tamir edilir. Sistemde sinsi bir gaz kaçağı mevcut ise klima sistemi bölümlere ayrılır ve bu bölümlere ayrı ayrı test uygulanır. Test sonucu gaz kaçağı tespit edilen bölge tamir edilir.

Gaz kaçak tespiti
Aracınıza gaz koyduruyorsunuz fakat kısa bir süre sonra gaz kaçıyor mu? O halde aracınızda sinsi bir gaz kaçağı vardır ve tespit edilmesi gerekir. Klima sisteminiz ultraviolet ışık ile taranır. Bu da sonuç vermez ise klimanız bölüm bölüm ayrılıp gaz kaçak testine alınır ve gaz kaçağı tespit edilir.

Her ebat ve uzunlukta klima hortumu imalatı 
Air condition sisteminizdeki gazı, bölümler arasında taşıyan hortumlar zamanla korozyon yada yüksek basınç sonucu patlar veya delinir. Aracınıza ait klima hortumunu yeniden imal edip aracınıza montajını gerçekleştiriyoruz.

Klima gazı koyulması 
Klima gazı miktarı her araca göre değişir. Bazı araçların klimaları daha az hacime sahipken, bazı araçlar daha fazla gaz alırlar. Servisimizde, tam otomatik cihazlarla aracınızın ihtiyacı kadar gaz ve yağ klima sisteminize şarj edilir.

Klima sistemi ve İç kabin temizlenmesi 
Aracınızın kliması çalışırken, aşınma ve drier (kurutucu fitre) de oluşan tortulanmalardan dolayı sistemde partiküller oluşur. Bu partiküller zamanla drier\’i tıkar yada genleşme valfini bozarlar. Bir sonraki kademe ise klima kompresörünün bozulmasıdır ki bu çok masraflı bir arızadır. Aracınızın klima sistemini, her 24 ayda bir temizletmeniz hem sistemin daha randımanlı çalışmasına, hemde sisteminizdeki tıkanma ve aşınmaları en aza indirmenize neden olacaktır.

Klima tamiri
Aracınızın klima sisteminde oluşan her türlü arızanın tamir ve tespiti, gaz kaçaklarını önlenmesi, klimanızın daha randımanlı çalışmasını sağlayan temizlik ve kontrol testleri, bozuk yada arızalanmış olan klima parçalarınızın tamiri yada yenisi ile değiştirilmesi gibi tam kapsamlı oto klima servisi.

Komple klima montajı
Aracınızda klima olmaması artık sorun değil. Aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun bize bilgilerini veriyorsunuz, aracınıza ait orjinal klimanın montajını 2 gün içinde yapıp aracınızı klimalı halde size teslim ediyoruz. Aracınızın orta sınıf, üst sınıf, kamyon yada kamyonet, minibüs yada midibüs ve hatta otobüs olması bizim için sorun değil. Her araca göre klima kitlerimiz mevcuttur.

Kompresör tamiri 
Klima kompresörü, klima devresinin kalbi görevini görür. Gazı devreye pompalayan bu parça, zamanla randıman vermez yada sesli çalışmaya başlar. Böyle durumlarda, aracın kompresörü dışarı alınıp randıman testi yapıldıktan sonra tespit edilen arızalı bölümler tamir edilir ve tekrar yerine montajı yapılır. Bu sayede aracınızın kompresörü daha uzun ve daha sıhhatli çalışır.

Kondenser tamiri 
Klima kondenseri, klima sisteminde dolaşan gazın en yüksek basınca ulaştığı yerdir. Gaz burada yoğunlaşır ve ısınır. Zamanla bu parça, basınçtan ve korozyondan dolayı gaz kaçırmaya başlar. Aracın en önünde duran bu parça aynı zamanda, bir kaza anında ilk darbeyi alan yerdir ve bundan dolayı kondenser delinir. Öncelikle kondenser dışarı alınıp basınç testi uygulanır ve gaz kaçıran yer tespit edilir. Akabinde bulunan yer tamir edilip gaz kaçrımayacak duruma geldikten sonra tekrar basınç testi uygulanır ve kondenserin araca montajı yapılır.

Manyetik kafa – Bobin – Bilya tamiri 
Kompresörün en önünde kayışın bağlı bulunduğu yere manyetik kafa (kavrama) denilir. Zamanla araçlarda bulunan manyetik kafa, ısınma ve fazla kilometreden dolayı içindeki bilyayı bozar. Bu bilyanın bozulması ve kilitlemesi sonucunda kompresörünüz ağır hasara maruz kalır. Böyle durumlarda, kompresör dışarı alınır ve manyetik kafa kompresörden ayırılır. Bobin kontrolü ve manyetik kafa yüzey kontrolü yapılır. Gerekli görülürse bobin ve yüzey tadilatı yapılır. Arızalı bilya değiştirilir ve yerine takılır. Bobin testi yapıldıktan sonra, kompresorün araca geri montajı yapılır.

Oto Klima Yedek Parçalar
Oto Klima Kompresörü
Navigation

Sepetim

Close
Viewed

Son Görüntülenen

Close

Hızlı Görünüm

Close

Kategoriler

WhatsApp ile Sipariş Ver
1